Ježiš sa narodil roku 0… Na smiech hrá od roku 2003… To nemôže byť náhoda !

0- Ježiš Kristus
1982- Falusoid
1988- Wrbo
1989- Vajco

2000 – Koncom decembra sa formuje prvý projekt pankových nadšencov Wrba, Vajca a pár kamarátov s názvom GÁRAŽOVÝ BORDEL. Po prvej „skúške“ nasleduje rozpad, kedže nikto v kapele nevedel na ničom hrať. Všetko sa to odohralo v garáži vedľa predajne bicyklov, kde ľudia neboli asi moc nadšení, kedže taký zhluk ruchov (miesto bicích bandasky, miesto gitár lopata so šrobou) bol vážne neznesiteľný.

2001 – Na jeseň vznikla „kapela“ IDEA v ktorej vznikajú prvé piesne pre súčasný Na smiech (Nádej pre Zem, Alkohol…). Skúša sa zhruba do konca roka 2002 kedy paródia kapely zaniká.

2003 – Po všetkých týchto nevydarených pokusoch sa formuje na jar 2003 kapela BLACK SUN (Wrbo – gitara, spev, Kroky – basa, Vajco - bicie). Radikálna zmena nastala, keď Vajco dostal basu. V auguste sa mení názov na NA SMIECH. Priberáme prvého poriadneho bubeníka kapely, ktorý ale po prvej skúške odchádza so slovami „je to na mňa prirýchle“. Neostáva nič iné, než skúšať bez bubeníka…

2004 – Vo februári nahrávame so starým bubeníkom prvú neoficiálnu demonahrávku „Aj tak sme…“, ktorá sa nijako nerozširovala až na pár známych. Apríl sa niesol v znamení debutového koncertu v Štítniku, ktorý nedopadol bohvie ako, kedže hosťujúci bubeník odohral s nami len 1 skúšku pred akciou. Po tomto koncerte odišiel gitarista Kroky a vzápätí sa ponúkol bubeník Falusoid (vtedy gitarista Virtual Voyage), že by to snami skúsil, pokým si nenájdeme stáleho bubeníka. No každý z nás vedel, že to ostane už nastálo (kedže absencia bubeníkov v našom meste je až alarmujúca). Nasleduje pár koncertov, za ktoré ďakujeme chalanom z Virtualu…Koncom roka sa vracia naspäť Kroky.

2005 – Zlom prišiel v máji, kedy sme dostali možnosť nahrať demonahrávku. Tú sme samozrejme využili a tak vzniklo prve oficialne demo „Obraz našej doby“ (ktoré sme ale museli nahrať 2x, kedže v alkoholickom opojení sme zabudli, že sme miesto sterea kábla, ktorý šiel do mixu sme pichli mono). Nasleduje pár skvelých koncertov (Revúca dni mesta, kde sme ako záverečnú pieseň zahrali s EX-členmi DDH pieseň jebeme na vás a Tisovec, kde kapela mala čo robiť, aby nezaspala na „pódiu“ ). Koncom roka opäť odchádza Kroky a kapela funguje v zložení Wrbo, Vajco a Falusoid až doposiaľ. Ďaľších pár koncertov odohraných a nastáva zásadný zlom, kedy sa kapela dostáva do blízkej kooperácie s kapelou Pivnica čo pretrváva doposiaľ! Ďakujeme za všetko! Koncom decembra sa nahráva aj snímka „Promo“, z ktorej sa dostala pieseň „To som ja“ na celoslovenskú punkovú kompilačku.

2006 – V auguste nahrávame demo „Poser sa!“, ktoré sa dostalo širšej verejnosti a tak sme sa dostali aj na miesta, na ktorých sme doteraz neboli. Pár týždňov na to sme organizovali 2dňový koncert v Čučme, čo sa dá klasifikovať asi jako najhoršie odohraný, kedže sme zahrali asi len 3 piesne (odohrali ako odohrali) a kedže to bola nelegálna akcia, tak či tak to došli stopnúť policajti.

2007 – Vo februári sa točila snímka „A.C.A.M.“, ktorú sme nijako extra nešírili. Potom sme asi polroka neskúšali, pretože sme prišli o skúšobňu. Seriózne miesto sa nakoniec našlo a taktiež sme začali organizovať koncerty v našom meste, ktoré sa stretli s nevýdaným úspechom.

2008 - Ešte na jeseň roku 2007 sme dostali nápad urobiť splitko s bratskou kapelou PIVNICA, ktoré ale uzrelo svetlo sveta vo februári 2008. Nazvali sme to „… Kurva život“ a šírili sme to len po internete, kde si to stiahlo cca 300 ľudí, čo bolo pre nás obrovským úspechom. Nasledovalo veľa koncertov a taktiež stagnácia kapely z dôvodu straty skúšobne.

2009 - Po výročnom koncerte sa ale organizovanie koncertov v meste Revúca skončilo z dôvodu zavretia baru. Po otvorení tam už nikto nechcel o nejakom pankovom koncerte ani počuť. No rok sa začal v pozitívnom smere tak, že sme si našli nové priestory na skúšanie, kde skúšame doposiaľ. Dokonca sa nám podarilo nahrať počúvateľnú live nahrávku menom „Naživo z BB“.

2010 – Rozhodli sme sa ísť do štúdia nahrať bicie, pričom ostatné nástroje a spev sme si chceli nahrať doma na kolene. No ako to už býva zvykom – aj to padlo. Tak sme sa sústredili hlavne na koncerty.

2011 – Od januára sme začali aktívne chodiť do štúdia kde sme nahrávali našu prvú dosku „Zákon dogmy“, ktorá vyšla začiatkom mája znova v duchu D.I.Y.. Prvý náklad bol rozpredaný do mesiaca. Čo prinesie budúcnosť…