28.3.2013 Levice – Reviczký dom + Tabula rasa (Cz), Shadow of Television

 

 

Hneď na začiatok sa musím priznať, že 3 koncerty po sebe sme ešte nikdy neabsolvovali, preto tu vznikala veľká obava, naše orgány zvládnu túto nadmernú záťaž. Systém postavenia sviatkou nád dovoloval zavolať kapelu až z Čiech a práve Tabula Rasa, ktoré nás ohromili hlavne úprimnou muzikou, DIY prístupom a v neposlednom rade tým, že sú to proste 4 holky, ktoré robia moc dobre to, čo robia.
Štvrtok sa niesol v znamení posledných nákupov a čakanie na Jožka, ktorý sa špeciálne pre túto príležitosť vypýtal z roboty o niečo skôr. Samozrejme to by nebol on, keby hneď po príchode do auta človeka nenasral tak neskutočnou pičovinou, že radšej ju tu ani nebudem rozpisovať, pretože aj keď to tak niekedy nevyzerá, mám ho rád :-). Počasie nevyšlo tak, ako po minulé roky, tým pádom sme boli strašne radi, že sa akcia nekonala v Rakve, ako to malo byť spočiatku, pretože kto tam niekedy bol, vie, že sa hrá prakticky von. Cestu pochmúrnym počasím spestrovali výtlky na cestách, kde som sa na malú chvíľu vrátil do doby, keď som si robil ešte vodičák a borec mi kázal obchádzať kolíky :-). Rozpis šoférov sme mali naplánovaný tak, že Jozef odkrúti dnešný deň, čomu som bol viac než rád, veď predsa mám aj ja to právo si niekedy vypiť. To som ešte netušil, že Jozef, mi nahlási v Tisovci jeho osobitým spôsobom (úsmev na tvári, ako by sa nič nestalo), že si zabudol vodičák v jeho aute a že nech nestresujem. Poznáte ten pocit? Chytiť hlavu človeka a biť do nej dovtedy pokým sa tam nespraví preliačenina:-)? Toto bol presne jednen z tých momentov. Tak som mu slušne odvetil, že ma to nezaujíma, že sme sa dohodli a tým to hasne. Cestou sme sa zastavili ešte v Jasení pre vlajku FNB a už sme si to pomaly jebali cez diaľnicu až do Žiaru, kde sme vyložili veci potrebné na piatkový koncert. V Leviciach sa ešte trocha poblúdilo, no miesto koncertu sa našlo bez veľkých ťažkostí.
Reviczký klub je dosť zaujímavé miesto, úprimne som nečakal taký masívny priestor s pódiom a skoro profi osvetlením + dokonca klíma na pódiu. Trocha nás to aj mrzelo, pretože na kontakt s publikom sme si už zvykli a táto bariéra aj keď niekomu vyhovuje, nám to nehovorí nič. Rozbalujeme distro, preberáme štafetu so vstupným, zoznamujeme sa s holkami... :-).

Prvou bandou večera bola SHADOW OF TELEVISION z Levíc, pre ktorú to bol zároveň aj prvý koncert. Kto niekedy sledoval Levickú scénu tak spoznal, že sa jedná o pozbierancov zo Šokovej Terapie, Traja kamaráti a Milan + nového basáka. Napriek tomu, že kapela má na svojom konte len 1 singel, pod pódiom to bolo viac než natrieskané. Nevidel som celý ich set, pretože som väčšinu prestál pri vstupnom. Chalani dbajú na svoj image podľa vzoru 77, no pri iných Slovenských bandách to malo vlastný xicht a bolo cítiť úprimnú lásku k tomu čo robia – a to sa mi kurva páči! Polhodinka na pódiu odbitá a už sme sa začali rozbalovať my. Levice ako ich ja poznám boli stále ladené skôr do toho „ja nič“ punku, preto som presne vedel čo mám očakávať. Niekomu sa môže zdať zbytočné vykecávať sa pred piesňami o tom, o čom má byť nasledujúca pieseň. Taktiež sa môže zdať zbytočné to, že sa človek snaží poukázať na rôzne problémy, ktoré sa týkajú každého z nás vylievaním sa na pódiu, keď nikto pod ním to nechce počúvať a za pokriku „nepičuj a hraj“ v tom ďalej pokračovať. A keď to chytí čoby len 1 človeka, ktorý sa nad tým zamyslí – tak to stále má zmysel. Pred naším setom sme vysvetlili chalanom od zvuku, aby nám stlmili tie svetlá a keď sa dá, tak nech to nevyzerá ako na diskotéke. Pódium obrovské, sem tam sa tam na ňom boli v počte 8 kusov, raz za čas vybehla aj holka, ktorá nakoniec ukázala zo seba viac ako sa na slečnu patrí... :-D. Po nás sa už ladila TABULA RASA, ktorej ako sme postupne zistili, tiež moc neprospieva veľké pódium. Ich set bol ale parádny! Strašne je mi na nich sympatická jedna vec, a to, že tiež majú potrebu zdelovať ľuďom o čom sú ich texty, postoje, či myšlienky. No tiež sa musím priznať, že som valnú časť ich vystúpenia presedel pri distre. Riškovi som sa zabudol poďakovať za prekrásne darčeky, ktorými ma obšťastnil! Dík bebj :-*. Jožka som trocha ponaťahoval tým, že ja som si už vypil a tak smutne chlemtal celý večer nealko pivo. Až záverom som sa mu zdôveril, že som ho sprosto oklamal a že som šofér ja :-D. Behom pár minút som ho už videl s pohárikom ako sa jeho malá prepitá dušička teší :-). Nasledovalo trocha pokecu a bavenie sa na ľuďoch, ktorí to trocha prepískli s chlastom :-).

Spať sa šlo ku Paťovi – čo bol basák SoTV do Tlmáč. Ešte posledná zastávka v hypermarkete, kde sa dokupovali posledné liehoviny a išlo sa na to. Po príchode na dom sa začala pravá slovenská zábava. V Pivnici a garáži najebaných 15 ľudí, hluk ako na silvestra – pank! Ľud sa postupne dostával do delíria a niekedy okolo 3 som sa vybral spať aj ja. To sa mi však nepodarilo, pretože hádky pred dverami boli miestami neuveriteľne komické. Chcel som všetko nechať tak, no keď som počul, ako sa borec pýta Vajca aký ma názor na R. Mullera (borec za najlepšiu pankovú kapelu považuje Slobodku aby sa rozumelo - čo nemyslím ako výsmech alebo niečo) a Vajco jeho ležérnym štýlom odpovedá : „Ja Ti môžem jebať Riša Mullera“ som sa už musel postaviť a ísť to tam trocha skludniť. Na moje počudovanie ma poslúchli :-). Nič mi už nebránilo zaspať a tak som si vychutnal 5 hodín spánku počúvaním diskografie Ramones, ktorý si to jebal zo slúchadiel môjho spoluspáča :-D. Nikdy som moc neobľuboval tú kapelu a po tejto skúsenosti sa jej znova asi radšej vyhnem :-). Ráno nás prekvapila snehová nádieľka, ktorú už asi ani nikto nečakal. Doobedie sme si spríjemnili českou filmovou novinkou filmu o pankáčoch, ktorý je ale totálnou kravinou bez deja – ako sme skonštatovali. Nastal čas pre poriadky, odhrabanie auta a išlo sa naspäť do Levíc pre veci, ktoré sme nechali v klube cez noc. Chalan, čo nám mal otvoriť ale nechodil a tak sme behali po meste a hladali si lokál kam by sme zapadli. Holkám sme aspoň ukázali mesto, kedže každá putika bola zavretá. Z nostalgie, sme sa rozhodli ísť do Rakvy, kde sme prečkali zvyšný čas... Fajn nápad!

 

Späť!