2.7.2011 Rožňava – Cold Light Club + NO FUTURE

 

 54154540975503567141.jpg

 

Predkoncertový večer sa niesol v znamení démona menom alkohol u jednej kamarátky na byte, čiže ráno nebolo každému všetko jedno. Pred polrokom sme hrali v jednom Rožňavskom klube no ľudí tam bolo cca 20, tak sme ktovieakú účasť moc nečakali. Stretávka bola avizovaná na 7 hodinu večernú v skúšobni. Keďže som konečne nemusel byť šoférom, tešil som sa o to viac. Posledná zastávka pred hypermarketom a vydali sme sa na cestu. Okolo 21:00 sme už boli na mieste, kde nás už chalani z NO FUTURE vítali. Trošku pokecu a už sme išli nosiť a nastavovať veci. V klube cca 8-12 ľudí čo sme brali ako počiatočný úspech. Aby ste rozumeli, pred rokom sa robili akcie v Rožňave dosť často, pričom sa volali kapely z celého Slovenska pri voľnom vstupe (samozrejme nemyslím major kapely typu Konflikt...) a ľudí nikde. Skutočne toto nikdy nepochopím. No späť ku akcii. Po menšom probléme so spevovým aparátom sme to ako-tak nazvučili a šli sme ešte na nejaký ten aperitív. Začali sme my. Ľudí začalo postupne pribúdať – to nás patrične potešilo. Zahrali sme celkom dlhý set samozrejme aj s kvantom chýb, kedže sme neskúšali poriadne skoro 2 mesiace. Posledná pieseň a s našim CD bola venovaná oslávencovi Punkymu, ktorý slávil (pri kofole!) svoje narodeniny. Prídavok sa nekonal a začali sme sa pomaličky baliť. Zobral som so sebou 5 CD stým, že sa móóóóóžno niečo predá. Bol som prekvapený o to viac, že sa rozpredalo všetko! Týmto by som sa chcel poďakovať Hanzimu a Kerovi, ktorí dokopy prispeli čiaskou 12 eur Revúckemu psiemu útulku. Všetká sláva a česť!

Po nás sa začali chystať kamaráti od východu NO FUTURE. Trošku zvučenia a dali sa do toho naplno. Zvuk bol v rámci možností výborný. No mrzí ma, že som ostal asi len na 2 piesne lebo von sa pohybovalo toľko kamošov, ktorých som nevidel snad 15 let. Pila sa samozrejme semenovica, ktorá sa opäť stretla u niektorých jedincov s odporom, no ako to býva zvykom, väčšina sa toho nevedela nabažiť J . Kamoši ma začali ťahať do neďalekého baru, tak som nakoniec povolil a šiel som sa tam na par minut pozrieť. No pár minút sa natiahlo na dobrú polhodinku, kedže pán majiteľ bol starý známy a bral mi tequilu na účet podniku. Díky kámo! Po návrate kapela nasratá na mňa, že zasa všetko museli sami ponosiť, no videl som na nich, že je to len póza J. Posledný pohárik, cigareta a vydali sme sa na cestu domov.

Keď to mám zhrnúť, bola to po počiatočných negatívnych myšlienkach na tento koncert celkom vydarená akcia. Díky všetkým ľuďom čo došli podporiť !

 

 

Späť!